wino (Nr 8033998)

wino
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
wino
10 x 10 x 30 cm
3 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3 kg
Dystans
1621 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Od 20 wrz 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Poole, Poole

Od 20 wrz 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, kruchych lub łamliwych przydałoby się z wyprzedzeniem zadbać o możliwość osłonięcia paczki – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki trzeba wypełnić elastycznymi fragmentami ochronnymi. Element kruchy dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – głównie swoje zainteresowanie powinno się poświęcić rzeczom tłukącym i dodatkowo należy zapełnić wolne miejsca w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc ochronienia elementu folią, zasadnicze będzie także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

Gdy transportujemy wielkie ze szkła przedmioty na przykład szklane półki, to należy ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie oraz drukowanymi literami umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z podobnym komunikatem.

Drobne ze szkła elementy np. kieliszki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudle w taki sposób, aby nie dotykały się. Taką samą techniką układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, na przykład żyrandole lub telewizory, można użyć dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, przykładowo ubrania oraz gąbki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, wymiarów, odcinka do pokonania oraz terminu realizacji paczki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli żądamy użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 PLN.