(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 15:31

Witam interesuje mnie przywóz samochodu marki fiat 126 z Włoch

(Nr 2405276)
Witam interesuje mnie przywóz samochodu marki fiat 126 z Włoch

Marka i model:

Fiat 126

Waga w kg (łączna):

500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1228.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Sesto Fiorentino, 50127, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wadowice, 33860, Polska

Termin elastyczny