(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 21:16

witam , potrzebuje przewiesc auto Suva ze Sztokholmu do centralnej Polski

(Nr 2256567)
witam , potrzebuje przewiesc auto Suva ze Sztokholmu do centralnej Polski

Marka i model:

Chevrolet

Waga w kg (łączna):

2160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1616.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sztokholm, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bełchatów, 97-400, Polska

Termin elastyczny