(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-26 18:45

witam prosze o oferte transport silnika motocyla 60 kg na palecie lub / Gorlice (KR) - Herne (Bielefeld) A40 / A2

(Nr 2117094)
witam prosze o oferte transport silnika motocyla 60 kg  na palecie lub / Gorlice (KR) - Herne (Bielefeld) A40 / A2

Marka i model:

uszkodzony

Waga w kg (łączna):

90.00

Dystans: 1112.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gorlice, Polska

Od 2 lis 2017 do 4 lis 2017

Adres i termin dostawy

Schmallenberg, 57392, Niemcy

Termin elastyczny