(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Wolksvagen golf (Nr 4635337)

Wolksvagen golf

Marka i model:

Golf

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3455.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Antoniew

19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

2 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.