(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Wottan Storm 125 (Nr 5103102)

Wottan Storm 125

Marka i model:

Wottan Storm 125 cc

Waga w kg (łączna):

160.00

Budżet zlecenia [€]:

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1171.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

26 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

29 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.