(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wózek widłowy (Nr 7572992)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Wózek widłowy
390 x 120 x 250 cm
4300 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
4300 kg
Dystans
1282 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Laumersheim

Od 16 mar 2021 do 22 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Łuków

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych prawie zawsze bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Sporawe pojazdy rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po jezdniach, bowiem ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Europie. Przeszkodę przedstawiać może także nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa reguły dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie korzysta się z naczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni posiadać stosownie dopasowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przewyższa dozwolone normy wymiarami lub ciężarem, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów uprawnych

Cena przewozu maszyny uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa także odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być również czas transportu.