(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wózek widłowy Mitsubishi (Nr 7629181)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Wózek widłowy Mitsubishi
250 x 120 x 250 cm
3200 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
3200 kg
Dystans
144 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Działoszyn

7 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Glinnik

10 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych zazwyczaj jest transportem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po polskich trasach, bowiem ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Europie. Trudność stanowić może również napór osi maszyn rolniczych, który przerasta normy dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych często stosuje się naczepy rodzaju semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych posiadają właściwie przystosowanymi lawetami, które mogą przetransportować urządzenia rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przewyższa możliwe zasady rozmiarem lub wagą, wymagane jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn rolniczych

Koszt przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym elementem może być jeszcze czas przewozu.