wóżek zaprzęgowy (Nr 6533159)

wóżek zaprzęgowy
Waga Sztuk:
wóżek zaprzęgowy
Długość
180 cm
70 kg
1
Łączna waga: 70 kg
Dystans: 1184 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Brusy

Od 23 paź 2020 do 26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Thurgau, Kreuzlingen

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.