(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 13:22

Wsk (Nr 2745264)

Wsk

Marka i model:

Wsk

Waga w kg (łączna):

114.00

Budżet zlecenia [zł]:

120

Dystans: 691.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gorlice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sztum, 82-400, Polska

Termin elastyczny