(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wsk (Nr 5994657)

Wsk

Marka i model:

wsk

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 724.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Czaplinek

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Stary Sącz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.