(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-26 15:59

Wsk 125

(Nr 2242356)
Wsk 125

Marka i model:

Wsk m06 b3 bez silnika

Waga w kg (łączna):

70.00

Dystans: 449.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

     Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ostrożnica, 42-622, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztyn, 10-589, Polska

Termin elastyczny