(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-03 23:25

WSK 125

(Nr 2254518)
WSK 125

Marka i model:

Wsk 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 529.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Olszanica, 38-722, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chorzele, 06-330, Polska

Termin elastyczny