(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Wstępna wycena (Nr 6040865)

Wstępna wycena

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

24000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Materiały budowlane

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1552.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport pełną ciężarówką

            Przewóz towaru zlecany na pełen samochód ciężarowy, interesuje zazwyczaj zakłady pracy. Często zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które akurat zmieniają miejsce zamieszkania. Wypada przed zleceniem takiego przewozu uściślić parę zasadniczych zagadnień.

            Pierwsza sprawa, to ustalamy metodę załadunku oraz wyładunku przewożonych rzeczy. Gdy jest on rozmieszczony na paletach, wówczas nasuwa się pytanie czy dysponujemy sprzętem takim jak wózki widłowe, które będą w mocy unieść jego wagę zarówno w lokalizacji załadunku oraz w miejscu wyładunku. W wypadku małych przedmiotów czy też ładunków sypkich, warto ustalić, czy niezbędna jest górna plandeka oraz czy do transportu starczy nieosłonięta przyczepa. Jeśli zamierzamy przetransportować rośliny, produkty spożywcze, wówczas może okazać się konieczne użycie pojazdu-chłodni. Nie wolno zapomnieć, że transport towarów łatwopalnych i niebezpiecznych wymaga posiadanie odpowiednich dokumentów, oprócz tego w transporcie do innych krajów, przy przekroczeniu wyznaczonej wagi towaru, w kilku państwach powinno się liczyć z dodatkowymi opłatami.

            Po doprecyzowaniu swoich wymagań, najłatwiej można zlokalizować przewoźnika na giełdzie transportowej, takiej jak portal Clicktrans. Ponieważ ogłoszenia na niej zamieszczone, docierają do bardzo dużej ilości profesjonalnych firm, które posiadają potrzebną gamę pojazdów przystosowanych do transportu różnorodnych ładunków, zaś duża konkurencja pozwala otrzymanie niskich stawek.