wv escarabajo (Nr 6073506)

wv escarabajo

Marka i model:

vw escarabajo

Waga w kg (łączna):

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2325.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Adeje

4 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.