(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

wv escarabajo (Nr 6073512)

Marka i model:

vw escarabajo

Waga w kg (łączna):

800

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2325.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Adeje

11 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.