(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 09:41

WV Golf

(Nr 2121312)
WV Golf

Marka i model:

WV golf 4

Waga w kg (łączna):

1085.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1043.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bonn, 53111, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kościerzyna, 83-400, Polska

Termin elastyczny