(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Wv t4 (Nr 3572225)

Marka i model:

Wv t4 carawela

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 503.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Ziesar

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bonn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.