(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-27 21:59

wv touran

(Nr 2326864)
wv touran

Marka i model:

wv toura zal czwartek piatek

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1053.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Berlin, Niemcy

Od 8 lut 2018 do 9 mar 2018

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

Od 9 lut 2018 do 12 mar 2018