wv UP (Nr 5829699)

wv UP

Marka i model:

wv

Waga w kg (łączna):

945

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6773.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Afganistan, Kabul, Kabul

Od 1 sty 2021 do 15 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.