(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-01 15:21

wykładzina samochodowa bagażnik podłoga i biczki

(Nr 2342192)
wykładzina samochodowa bagażnik podłoga i biczki

Długość [m]:

1200

Szerokość [m]:

400

Wysokość [m]:

500

Waga w kg (łączna):

5.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 472.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przewiezienia mały ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zajęcia dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz pozostałe samochody spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka lub furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i rozmiar. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, należy opisać paczkę. Kluczowa bywa również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Zasadniczą informacją jest także termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to często paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Komorniki, 62-052, Polska

Termin elastyczny