X- Yachts xc-35 (Nr 7633482)

X- Yachts xc-35
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
X- Yachts xc-35
1036 x 352 x 500 cm
7000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
7000 kg
Dystans
816 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Gdy potrzebujemy dostać dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się od końca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dopasować właściwą naczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeżeli zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar jachtu wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, należy zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na łajbie. Wszelkie rzeczy, które pozostały na żaglówce powinny zostać osłonięte i przymocowane. Żagle jachtu powinny być zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu jachtu
Koszty przewozu jachtu zależne są przede wszystkim od rozmiarów i wagi żaglówki, jak również od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport łodzi żaglowej z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport żaglówki na trasie Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.