(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-20 21:19

Xj6

(Nr 2168253)
Xj6

Marka i model:

Yamaha xj6

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1382.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

High Wycombe, HP11 1BB, Wielka Brytania

10 gru 2017

Adres i termin dostawy

Landriano, 27015, Włochy

Termin elastyczny