Xl bully (Nr 5924834)

Waga w kg (łączna):

20

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 2551.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 1 cze 2020 do 2 sie 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.