(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

xmax -125 (Nr 6069343)

xmax  -125

Marka i model:

Yamaha x-max

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1346.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.