Yacht (Nr 6820638)

Yacht

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

5000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1877.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

7 maj 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Nicea

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transport jachtu

Gdy potrzebujemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie dane można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dopasować właściwą naczepę oraz spełnić formalne wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze łodzi żaglowej jest potrzebna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport żaglówki, warto wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie elementy, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny być ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt transportu łodzi żaglowej
Ceny przewozu żaglówki zależne są głównie od wielkości i wagi łodzi żaglowej, a także od długości trasy między załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny transportu małych łodzi żaglowych zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych jachtów zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Przy przewozie łodzi żaglowej na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.