(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yacht 7.60m (Nr 4727504)

Yacht 7.60m

Długość [m]:

7.60

Szerokość [m]:

2.50

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 474.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Sporades, Σκόπελος

14 sie 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Lefkada, Léucade

29 sie 2019


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy zdobyć najlepszą wycenę za transport jachtu, należy podać wymiary oraz ciężar łodzi. Takie parametry można uzyskać od wytwórcy – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się zaczynając od krańca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części jachtu, a szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Zorientowanie się w wymiarach jachtu pomoże firmom transportowym dopasować właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W sytuacji, gdy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest istotna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie przewożona (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, wypadałoby zabrać jak najwięcej rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na łodzi żaglowej powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu żaglówki
Ceny przewozu jachtu związane są przede wszystkim od rozmiarów i wagi jachtu, a także od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Za przewóz żaglówki na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.