Yacht. Moody 35 (Nr 7361338)

Yacht. Moody 35

Długość [m]:

10.5

Szerokość [m]:

3.6

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

6500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3346.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Central, Ateny

6 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Poole, Poole

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie jachtu

Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za przewóz żaglówki, trzeba podać gabaryty oraz wagę łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środka rufy, natomiast wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części łodzi, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Znajomość wymiarów żaglówki pomoże przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne zalecenia dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnej wadze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Łódź powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest transportowana (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem jachtu, wypadałoby wyciągnąć jak najwięcej rzeczy i zostawić tylko te, które są niezbędne na łajbie. Wszystkie rzeczy, jakie pozostały na jachcie powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena transportu żaglówki
Koszty przewozu jachtu zależne są przede wszystkim od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty przewozu niewielkich żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz jachtu z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.