yacht Moorea 32 (Nr 7768202)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
yacht Moorea 32
1000 x 330 x 370 cm
7500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
7500 kg
Dystans
478 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Rafz

Od 25 sie 2022 do 30 sie 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Rapallo

Od 25 sie 2022 do 30 sie 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Transport jachtu

Żeby uzyskać najlepszą wycenę za przewóz żaglówki, należy podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość jachtu wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, za to wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej pomoże firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, gdy całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z odbiornikami usytuowanymi na bramownicach. Waga jachtu wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze jachtu jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, warto wyciągnąć jak najwięcej ekwipunku i zostawić tylko te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu żaglówki
Koszty transportu łodzi żaglowej zależne są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, a także od odcinka między załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu niedużych łodzi żaglowych zaczynają się zwykle od 1,2 zł/km. Za transport dużych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy transporcie żaglówki na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.