Yahmaha Fazer FZ 6 (Nr 6352359)

Yahmaha Fazer FZ 6

Marka i model:

Yahmaha Fazer Fz 6

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 291.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Karben

Od 1 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Neumarkt In Der Oberpfalz

30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.