(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 17:50

Yamaha

(Nr 2324164)
Yamaha

Marka i model:

Yamaha

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 728.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rimpar, 97222, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ostrów Wielkopolski, 63-400, Polska

Termin elastyczny