(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha (Nr 5047906)

Marka i model:

Yamaha grizzly

Waga w kg (łączna):

280.00

Budżet zlecenia [zł]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 831.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bad Driburg

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Sępólno Krajeńskie

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.