(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha (Nr 5356518)

Marka i model:

Aerox

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [€]:

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 516.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Zülpich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Werdau

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.