Yamaha (Nr 6032154)

Yamaha

Marka i model:

Yamaha xvs 1300

Waga w kg (łączna):

310

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1855.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Cheltenham

27 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

2 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.