yamaha (Nr 6076236)

yamaha

Marka i model:

Yamaha YZF-R

Waga w kg (łączna):

199

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2553.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Napoli

15 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

15 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.