(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha (Nr 6539746)

Yamaha
Waga Sztuk:
Yamaha
Długość
200 cm
185 kg
1
Łączna waga: 185 kg
Dystans: 1952 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Sturno

Od 10 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Bircza

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.