yamaha 1000 (Nr 6519655)

Waga Sztuk:
yamaha 1000
Długość
230 cm
230 kg
1
Łączna waga: 230 kg
Dystans: 1068 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Abtsgmünd

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Kraje Loary, Nantes

31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.