yamaha 1000 (Nr 6519724)

yamaha 1000
Waga Sztuk:
yamaha 1000
Długość
230 cm
230 kg
1
Łączna waga: 230 kg
Dystans: 1068 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Abtsgmünd

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Kraje Loary, Nantes

31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.