Yamaha 125 (Nr 7615399)

Waga
Sztuk
Yamaha 125
Długość
130 cm
20 kg
1
Łączna waga:
20 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Norfolk, Norwich

23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

28 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.