(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-23 10:55

yamaha 125 cc motor (Nr 2739300)

yamaha 125 cc motor

Marka i model:

yamaha 125 cc

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1974.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Prince Charlie Street, Oldham, OL1 4HJ, Wielka Brytania

Od 25 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Radzice Duże, 26-340, Polska

Od 31 maj 2018 do 2 cze 2018