(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 13:21

Yamaha 400

(Nr 2400988)

Marka i model:

Yamaha Majesty 400

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 476.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malbork, 82-200, Polska

22 lut 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

27 lut 2018