Yamaha 450 (Nr 6484304)

Yamaha 450

Marka i model:

Yamaha 450

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

7000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 540.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Dratów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.