(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha 535, honda 750 (Nr 4649080)

yamaha 535, honda 750

Marka i model:

yamaha, honda

Waga w kg (łączna):

500

Dystans: 3315.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

21 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.