(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 11:53

yamaha 650

(Nr 2996744)
yamaha 650

Marka i model:

Yamaha 650 ccm

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 893.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Valencia/València, Hiszpania

Od 4 sie 2018 do 5 sie 2018

Adres i termin dostawy

Lisboa, Portugalia

5 sie 2018