yamaha 650 drag star + triumph bonneville (Nr 5842822)

yamaha 650 drag star + triumph bonneville

Marka i model:

yamaha 650 dragstar + triumph bonneville

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2068.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

5 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.