(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha 660 z tenere (Nr 5867196)

yamaha 660 z tenere

Marka i model:

yamaha xt660z tenere

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

500

Liczba sztuk:

5

Dystans: 2932.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Istambuł, Stambuł

Od 24 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 17 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.