(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha 900 (Nr 5371482)

Yamaha 900

Marka i model:

Yamaha900

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2331.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

4 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.