(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha aerox 50cc (Nr 5665811)

yamaha aerox 50cc

Marka i model:

yamaha aerox r 50cc

Waga w kg (łączna):

95

Budżet zlecenia [€]:

70

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 207.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zelandia, Vlissingen

8 lut 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

9 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.