Yamaha Banshee YFZ350 (Nr 6949439)

Yamaha Banshee YFZ350
Waga
Sztuk
Yamaha Banshee YFZ350
Długość
186 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

Od 4 lut 2021 do 19 mar 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, El Paso

Od 19 mar 2021 do 23 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.