Yamaha Banshee YFZ350 (Nr 7514673)

Yamaha Banshee YFZ350
Waga
Sztuk
Yamaha Banshee YFZ350
Długość
186 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
2532 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Wolverhampton

Od 6 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 10 maj 2021 do 12 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.